Upozornění a otázka..

Vítejte na mých osobních stránkách. Na Vašem prohlížeči není "cookie", který by bezpochyby potvrzoval, že nejste na území Evropské unie.. Pokud jste tu už byl(a), musím se Vás zeptat znovu..

Tyto stránky nejsou určeny uživatelům nacházejícím se na území států Evropské unie. Proč? Protože pro Vás chci psát články a nehodlám marnit svůj čas tím, že budu plnit sny eurobyrokratů, kteří vymýšlejí takové pitomosti, jako je GDPR.

Takže pokud se chcete podívat na tyto stránky a jste na území Evropské unie, zajeďte někam do jiné civilizace. Třeba do Brazílie, do USA nebo na Ukrajinu. Možná budete překvapeni, že tam lidé žijí i bez Evropské komise.


Tak, a jsme u toho. Sice by server mohl zkusit odhadnout Vaši polohu pomocí geolokačních služeb - zeptat se prohlížeče nebo zkusit geolokační databáze IP adres. Ale geolokační databáze nejsou spolehlivé a vůbec bych se nedivil, kdybyste svému prohlížeči nedovolili poslat mi Vaši polohu. Jasně, nemusíte mi ji prozrazovat, stejně jako já Vám nemusím ukazovat své internetové stránky. Navíc můžete být mimo území Evropské unie - u hranic třeba ve Švýcarsku - a mít tak stále IP adresu "z EU". Nebo můžete používat VPN (virtuální privátní síť) nebo Tor. Usoudil jsem, že rovnou se zeptat povede k nejlepším výsledkům. Co může být přesnějšího, než přímé prohlášení uživatele?


Toto by asi nefungovalo, kdyby tyto stránky provozoval sám člověk usazený v Evropské unii. Pokud vás to zajímá, představte si, že jsem přítele mimo EU požádal, aby pro mne provozoval tyto stránky. Nic vám do toho není a dozorovému úřadu také ne, když je to mimo věcnou působnost nařízení.


Podle pravdy si tedy vyberte:

Nejsem v EU, platí napořád Nejsem v EU, příště se zeptejte znovu Neřeknu. Nebo jsem v EU.

Pokud jste na území EU, nezoufejte. Můžete mě aspoň pomluvit na sociálních sítích. Tedy pokud přistoupíte k mým podmínkám souhlasu se zpracováním mých osobních údajů.